15.12.2017 FAUST - RockOpera Praha
Obsah pokračuje za reklamou
Pokračujte dolů pro další obsah
Album zobrazuje pouze fotky a videa ( z ). - zrušit filtraci.

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

15.12.2017 FAUST - RockOpera Praha

Popis

Kompletní fotoreport z posledního Fausta v roce 2017. Kdo se poznáte a neoznačil jsem vás, tak se prosím označte:-). Rocková opera Milana Steigerwalda a Pavly Forest o síle pokušení a lidské proradnosti na motivy tragédie Johanna Wolfganga von Goetha.

www.rockopera.cz
www.mcanon.rajce.idnes.cz

Děj opery:
Čert nikdy nespí, alespoň se to tak říká. Ale co dělá, když nespí? Odpočívá a vyhlíží svou novou kořist… třeba učeného doktora Fausta.
Zlo má vždy ku pomoci celou armádu duchů, čarodějnic, kouzelnic, tmavých stínů a jiných potvor. Mefistofeles je jedním z jejich velitelů. V našem zpracování Fausta jsme k nim ještě přidali i skupinu Buffonů – zlých a jizlivých klaunů, duševně i tělesně pokřivených bytostí, které mají radost z neštěstí druhých. Doktor Faust je úspěšný a všemi uznávaný učenec, vědec, alchymista, člověk ovládající černou i bílou magii. Faust ale náhle postrádá smysl toho všeho, má pocit, že během svého života nic neobjevil, že bloudí stále v kruhu. Nedovede se pro nic nadchnout. Jeho žák, bakalář Wagner, ho svým vzrušeným entuziasmem přivádí k zoufalství, Faust mu závidí jeho energii a nadšenou touhu.

Faust vyvolá proto s pomocí bílé magie Ducha Země, Ten jím však pohrdá. Faust se tedy obrátí na černou magii - a síly zla se dají do pohybu. Začnou se mu zjevovat černí psi, doprovází ho cestou domů, ale pak vždy zmizí... Až konečně jednoho dne černí psi přivedou svého velitele – Mefista („a to je jádro pudla“).

Mefisto nabízí Faustovi zlato, mládí a krásu. Faust to ale rozumně odmítá, ve svém věku o pomíjivé pozlátko nestojí, chce jen okamžik, kterému zase bude stoprocentně věřit, chvíli, kdy by chtěl zastavit čas, jak mu na té situaci bude z celé duše záležet… Mefisto souhlasí, smlouva je podepsána. Faust nevnímá varovný hlas Hospodina, spolu s Mefistem se vydávají za kouzelnicí, která čarovným nápojem změní Faustovu duši, a pak už se spolu s temnými přízraky rozletí nad světem vstříc tomu „pravému životu“.

Kdesi na malém městě žije dívka Markéta svůj všední den. Její bratr Wolfgang je právě nešťastný z lásky. Její kamarádky se různě rozchází a opět schází se svými milenci, život plyne v poklidném a jasně daném řádu a tempu. Markéta je právě na cestě do kostela, když se před ní objeví zajímavý muž - charizmatický učený cizinec, který se ji dvoří a okamžitě ji zahrne dary. Má s sebou podivného sluhu a smečku černých psů. Markéta se okamžitě zamiluje, a i když ji intuice varuje, dál propadá kouzlu tajemného muže. Není se co divit, je to totiž Faust se sluhou Mefistofelem a smečkou služebníků Zla.
Po celé vesnici se povídá o nové lásce Markéty, objevují se i hlasy o spolčení s ďáblem… Markéta však nevnímá. Faust se z posledních sil pokusí ještě vzepřít Mefistovi, ale ten na něho vyzraje jednoduchou léčkou. Faust má pocit, že Markétu chrání před Mefistem, zatím je to ale Mefisto, kdo začíná vyhrávat na celé čáře.

Faust Markétu svede, Markéta zabije své novorozeně a Zlo v podobě Buffonů ovládne celou vesnici, letitý řád přestane fungovat. Faust však zatím o ničem neví, společně s Mefistem dál radostně krouží světem ve víru radovánek a „pravého života“. Blíží se Valpuržina noc, velká sláva, slet čarodějnic. Však také Mr. Sabbath, hlavní pořadatel zvrhlých zábav, právě zahajuje oslavný program. Faust spatří Markétu. Ta však bolestí z prožitých ztrát zešílela. Markéta uvidí Fausta, probere se ze svého poblouznění a vyznává mu svou lásku, Faust si z celé duše přeje, aby tento okamžik nikdy neskončil… Své přání vysloví nahlas a smlouva je naplněná… Faustova duše propadá peklu.

Co dělá čert? Nikdy nespí. Vy také nespěte a přijďte se podívat na našeho Fausta!! Vaše duše nepropadne peklu, ale rockové muzice!! A v tom je jádro pudla!!

Období

15.12.2017

Statistiky

  • 219 fotek
  • - zobrazení
  • 0 se líbí

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Přístupné pouze pro 18+

Vidí pouze lidé, kteří potvrdí svou plnoletost pro zobrazení obsahu 18+.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Zakódované album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album
Reklama

Další alba autora

Podobná alba

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí...

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout
znovu

Také album můžete sdílet

Spustit prezentaci Zastavit
TIP Změny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotkuvideo tak objeví více lidí.
15.12.2017 FAUST - RockOpera Praha
Komentáře Přidat